Komentáře

Soňa Marková
24. 6. 2017

Od července budou samostatně pracující sestry u lůžek, na porodnicích a operačních sálech podle vládního nařízení dostávat příplatek 2000 korun.

22. 6. 2017

Podoba Evropské unie se mění. To, co dříve platilo, případně mělo platit, již v mnohých ohledech neplatí. Lisabonská smlouva je odchodem Velké Británie zpochybněna a otázkou tedy zůstává, podle jakých pravidel bude Unie dále fungovat.

22. 6. 2017

Padají velká slova a Zaorálek se snaží rozsvítit oranžové světýlko v tunelu beznaděje.

22. 6. 2017

Nahrnula se na ně spousta povinností. Přitom zastupitelstvo často vede neuvolněný starosta a úředníků či úřednic je tady stěží do mariáše. Nebylo by proto účelné, aby se obcím 1.typu, tedy těm menším, odňaly úkoly vyplývající z přenesené působnosti?

22. 6. 2017

Žijeme dneškem a myslet bychom měli na perspektivy budoucnosti. Z toho vyplývá jediné. Spousta mravenčí práce, nezabývat se malichernostmi a žabomyšími spory, ale čas věnovat soustavné práci.

21. 6. 2017

Státní ústav pro kontrolu léčiv provedl v průběhu minulého roku kontroly, kdy zjistil podávání prošlých léků. I přes hrozbu vysokých pokut se tato neblahá praxe stále objevuje.

21. 6. 2017

Počasí si s námi již pár let zahrává. Trápí nás sucho a v mnoha oblastech naší republiky dosahuje již kritických stupňů.

21. 6. 2017

Již před nástupem ministryně Valachové se uvažovalo o variantě, že by se Stanislav Štech stal ministrem školství. Hodně se o něm diskutovalo po odchodu ministra Marcela Chládka, který z funkce musel odejít pro údajně nevhodné chování k podřízeným.

20. 6. 2017

Sociální demokraté si nyní vzpomněli, že by měli mít nějaký program. Už tradičně si tak vzpomněli pouze před volbami. Tři a půl roku vládnutí byl jejich volič nedůležitý a hle! Volby se blíží.

19. 6. 2017

„Tak se nám do Panteonu konečně vrátí náš císařpán František Josef,“ řekl by jistě Josef Švejk při čtení novodobé Národní politiky. 

15. 6. 2017

Voda se ve světě stává problémem. Většina z ní nemůže být používána jako pitná. Zásoby pitné vody, jež mohou být využívány k běžné spotřebě, totiž představují méně, než 1 % celkového množství.

15. 6. 2017

Bohuslav Sobotka skončil ve vedení ČSSD. Další funkci dal k dispozici volební manažer Birke. Pánové zřejmě zjistili, že strmě klesající preference mohou přivodit ČSSD kolaps.

14. 6. 2017

Voda se postupně a jistě stává strategickou surovinou. Vzhledem ke klimatickým změnám jí v krajině ubývá, což působí starosti nejen ministerstvu životního prostředí, ale nám všem.

14. 6. 2017

Ostravsko bylo nejen místem hornické činnosti, silné hutní výroby, ale i chemického průmyslu.

14. 6. 2017

Když před dvěma týdny nastoupila devětapadesátiletá Anna na svou směnu v podniku v Trenčíně, věděla, že ji čeká každodenní dřina. V ten den už tu dřinu ale její srdce neustálo. „Takové tempo starší lidé nemohou vydržet!

13. 6. 2017

Migrační kvóty jsou dlouhodobým problémem nejen pro Českou republiku, ale i pro další státy, jako jsou Polsko a Maďarsko. Evropská komise kvůli porušení unijní legislativy toto bude řešit.

12. 6. 2017

V poslední době jsem se potkala s mnohými lidmi nejen ve Středočeském kraji. Jejich požadavky jsou jednoduché a rozhodně legitimní. Chtějí odpovídající mzdu na stejné úrovni jako je tomu zvykem v Evropě, pokud svou práci odvedou dobře.

12. 6. 2017

Sudety, příhraničí, které museli lidé opustit s pár věcmi, co stačili posbírat, bez ohledu na to, zdali mají kam jít, bez ohledu na to, zda se jedná o staré lidi, těhotné ženy či děti.

12. 6. 2017

Ještě, že máme moderní techniku. SMS a různé zákulisní intriky pomohly Petru Dolínkovi k postu pražského lídra v podzimních parlamentních volbách. A jaké by mohlo být heslo Dolínka? „Hlavně se mě neptejte na nic, co bylo.

8. 6. 2017

Ostravsko bylo nejen místem hornické činnosti, silné hutní výroby, ale i chemického průmyslu.

8. 6. 2017

Jsou dny, které se navždy bolestně vryjí do našich srdcí a tuto jizvu nevyhladí ani plynoucí čas. K takovým datům patří 10. červen 1942, den, kdy němečtí vrazi vtrhli do Lidic. Po jejich běsnění zbyly slzy, zoufalství a ruiny vypálené vesnice, čítající 95 domů a 483 obyvatel.

7. 6. 2017

Venkov se pomalu a jistě vylidňuje. Mladí lidé odcházejí za prací do větších aglomerací a pro starší generaci se mnohdy stává život na vesnicích tak trochu problémem. Chybí spousta věcí, které jsou ve městech zcela běžné.

7. 6. 2017

Na Českou republiku lze v současné době vztáhnout větu známou z titulku jednoho filmu: „Tahle země není pro starý“.

7. 6. 2017

Nejvyšší kontrolní úřad pravidelně provádí kontrolu hospodaření se státním majetkem a snad právem bývá označován za čtvrtý pilíř demokracie. Proto se jeho pozornosti nevyhnuly kontroly rozdělování dotací v oblasti sportu.

6. 6. 2017

Dne 6. června 2017 proběhlo 13. zasedání Zastupitelstva města Blansko. Je spousta věcí, které mě zneklidňují. Ať už se jedná o demolici bývalého hotelu Dukla a následné rekultivace pozemku na klidovou zónu.

Stránky