Aktuality

15. 8. 2017

Volební videospot Marty Semelové, poslankyně KSČM v PS PČR a vedoucí kandidátky KSČM pro volby do PS PČR v Praze.

15. 8. 2017

Volební videospot Josefa Skály, místopředsedy ÚV KSČM a kandidáta KSČM pro volby do PS PČR v Praze.

20. 9. 2017

Parlamentní listy: Prezident USA Donald Trump v OSN řekl: "Voláme po velkém probuzení národů, oživení jejich ideálů, hrdosti a vlastenectví." To je dle něj největší úkol současnosti, z něhož se jednou budeme zpovídat historii.

20. 9. 2017

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana, byl objektivní analýzou základního problému současné bezpečnostní situace nejen v České republice a v Evropě, ale i v celém světě.

19. 9. 2017

Slovo si vzala spisovatelka Lenka Procházková, dcera slavného otce

15. 9. 2017

Elity na baterky vedou války za změnu režimu a zbrojí na války, jaké svět ještě nezažil. Vrací se móda betonových pevností. Tentokrát ovšem jen pro vyvolené. Před zpětným rázem, o nějž si svou nenažraností koledují, je zachrání jen zázrakem.

13. 9. 2017

Parlamentní listy: Německý ministr vnitra T. de Maiziere z CDU v rozhovoru pro Rheinische Post řekl, že bude po německých volbách prosazovat jednotnou azylovou politiku pro celou EU na základě německého modelu, protože tento model povazuje za nejlepší.

11. 9. 2017

Rozhovor Josefa Skály pro server Eurozpravy.cz. Josef Skála je jedním z místopředsedů KSČM a jeho role ve straně je především zabývat se ideologií. Hrdě se hlásí k marxismu a v jeho vlastní levicové partaji se řadí doleva.

11. 9. 2017

Parlamentní listy: Premiér Maďarska V. Orbán uvedl, že "islamizace Evropy je reálna" a dle něj hrozí, že v roce 2030 budou muslimové v Evropě čítat až 20 % populace, proto je dle něj třeba odmítat povinné kvóty.

9. 9. 2017

Cíl dnešního jednání je v podstatě jednoduchý – jde o to, abychom jednotným způsobem vstoupili do závěru horké části volební kampaně do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Zdůrazňuji, že jde o jednotný postup.

8. 9. 2017

Místopředseda KSČM Josef Skála v rozhovoru pro Tiscali.cz vysvětluje, proč by podle něj za určitých okolností měli komunisté podpořit menšinovou vládu, z jakých důvodů v roce 1970 vstoupil do KSČ a čím si myslí, že oslovuje mladé straníky.

8. 9. 2017

Historička Muriel Blaive v minulých dnech rozvířila diskusi kvůli svému prohlášení, že díky výzkumu zjistila, že v druhé polovině padesátých let tehdejší poststalinská diktatura vedla debatu s obyvatelstvem a snažila se nevyvolat revoluci.

7. 9. 2017

Parlamentnílisty.cz: Miloš Zeman v reakci na to, že Evropský soudní dvůr ve středu odmítl žalobu Maďarska a Slovenska proti kvótám EU na imigranty, řekl: "EU nás pod vyhrůžkou sebrání dotaci bude nutit, abychom přijali několik tisíc muslimských imigrantů...

6. 9. 2017

Soudní dvůr EU svým zamítnutím žaloby Slovenska a Maďarska k nefunkčním a vnuceným kvótám potvrdil, že Lisabonská smlouva ohrožuje i tu minimální sdílenou suverenitu národních států EU.

6. 9. 2017

Kateřina Konečná, poslankyně Evropského parlamentu za KSČM, k rozhodnutí nejvyššího soudu EU odmítnout žalobu Slovenska a Maďarska proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků:

5. 9. 2017

V úterý 5. září 2017 byly hosty TK KSČM předseda ÚV KSČM V. Filip a předseda Poslaneckého klubu KSČM P. Kováčik.

5. 9. 2017

Blíží se volby a chystá se na ně i Komunistická strana Čech a Moravy. Její místopředseda Jiří Dolejš v rozhovoru pro EuroZprávy.cz naznačil možné spojence po volbách a přiblížil nejdůležitější body volebního programu.

5. 9. 2017

Tato docela čtivá zpráva byla projednána vládou a konstatuje, že v roce 2016 došlo v ČR v oblasti lidských práv k pozitivním posunům.

4. 9. 2017

Parlamentní listy: Velký ohlas vyvolalo, že řetězec Lidl na letácich a výrobciíh k "řeckému týdnu" z fotografii vymazal kříže z řeckých kostelů.U akce "arabsky týden" nic z mešity ale nesmazal.

2. 9. 2017

V úterý 5. září ve 12:40 hodin se koná mimořádná tisková konference KSČM v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4).

Téma:

1. 9. 2017

Kosovo a Srbsko – dva rozkmotřené státy, jejichž prezidenti se sešli v Bruselu. To bylo téma v pořadu Události, komentáře, kde byl hostem mj. Pavel Kováčik.

30. 8. 2017

Na velkém setkání českých a německých antifašistů v Holanech na Českolipsku 28. srpna 1938 odhalili základní kámen budoucí dětské  ozdravovny. Pozemek koupilo pražské spotřební družstvo Včela.

28. 8. 2017

DOTAZ PL: Polská premiérka Szydlová označila za arogantní výroky francouz. prezidenta Macrona, že se Polsko prý dostává v Evropě do izolace a je v konfliktu s hodnotami EU.

25. 8. 2017

Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála byl hostem rozhlasové stanice www.svobodne-radio.cz na téma »O statečnosti a nejen o ní«.

Stránky