Komentáře

16. 8. 2017

Od pradávna lidé hledali takové podmínky k životu, které zaručovali přežití rodu, zdravý vývoj jedinců a tím celé pospolitosti. Od pradávna proto i celé národy putovaly do míst, které jim základní požadavek splňovaly.

16. 8. 2017

Česká republika je kritizována, že nečerpá v dostatečné míře dotace z Evropské unie.

15. 8. 2017

Stručná věta zaslechnutá cestou do práce. Dva mladíci, zjevně po ukončení základní školy, řešili, co je čeká po prázdninách. První mířil do učebního oboru, druhý na gymnázium. Soukromé.

15. 8. 2017

Dnes na mě na Facebooku vyskočila informace, že se dne 23. 9. 2017 bude konat demonstrace za změnu tzv. protikuřáckého zákona. Ani mě to moc nepřekvapilo. Já osobně jsem pro tento zákon nehlasovala, protože se z něho stal tak trošku hon na čarodějnice už v té době, když jsme ho schvalovali.

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM
14. 8. 2017

Kapitál s velkým K – přesněji první díl – debutoval 14. září (a nikoli srpna, jak to běží českými médii). Už je to 150 let. Těch, kdo ho neznali jen z druhé ruky, nebyly nikdy mraky. Je z nich už téměř vyhynulý druh.

14. 8. 2017

Jako by nám příroda chtěla ukázat, že nejen politické půtky a vládní hašteření jsou tím, o co bychom se měli starat. Poslední bouřky a větry zničily majetek mnoha lidem. A jen těžko budou tyto škody napravovány.

14. 8. 2017

Women for Women (WfW) je charitativní organizace - obecně prospěšná společnost manželů Tykačových. Manželem je Pavel Tykač, který je daňovým poplatníkům znám z trestní věci vytunelovaných CS fondů, jež se na program v různých soudních síních vracela mnoho let.

14. 8. 2017

V posledních dnech žije veřejný prostor tématem, které možná nikdo nečekal. Jedná se o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka ke stíhání v kauze Čapí hnízdo. Rivalové se radují, příznivci pláčou.

12. 8. 2017

Mojí prioritou je podpora rodin. Fungující rodiny jsou základem společnosti. Jedním z faktorů dobře fungující rodiny je kvalitní zaměstnání.

11. 8. 2017

V posledních měsících i v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny PČR se opět v médiích objevila otázka kvality potravin a používání rozdílných receptur u stejných výrobků v různých evropských zemích.

11. 8. 2017

Prý konec dějin. Už od konce 80. let. Vybubnoval ho Francis Fukuyama. Prohlásil za něj despocii lakoty. Elity si ho platí dodnes. Pohádka pro dospělé se hroutí. Prst sliní i Lidovky.cz. Na téma Marxův Kapitál – debutoval před 150 lety – dávají celý seriál.

11. 8. 2017

Na téma veřejných zakázek a jejich transparentnosti již byly popsány stohy papíru a je s podivem, že každý se cítí být povolán na toto téma diskutovat, přinášet rady a doporučení, ale přenést tyto v zásadě správné a fundované myšlenky z akademické ro

10. 8. 2017

Blížící se volby rozhodnou o mnohém, ale třeba také konkrétně o tom, jestli se v České republice obnoví poplatky u lékaře, které nám kdysi zavedla ODS.

10. 8. 2017

V době překotné fáze globalizace se vynořuje nový problém, který lze shrnout jako odcházení, utíkání nebo únik našich českých hodnot, které vytváří naši lidé, pryč z naší země. Tento jev se započal již začátkem 90. let 20.

10. 8. 2017

Nejen počasí, ale i opeření škůdci trápí pěstitele ovoce a vinaře. Špačci jsou velmi agresivní a dá se říct, že v honbě za potravou nepohrdnou ani drobným ovocem.

9. 8. 2017

Dnešní svět je doslova zahlcen kuřecím masem. Jeho spotřeba stále stoupá. OSN odhaduje, že v nejbližších letech předežene oblíbené vepřové maso a náš svět se přesune do věku kuřete. Ještě v roce 1950 byla spotřeba kuřecího poměrně nízká.

9. 8. 2017

Na první pohled je možno se celkem lacině „slitovat” nad trpícími a začít poskytovat náhradní plnění trpícím dětem. Jenže jaký to bude mít dopad? Kde je odpovědnost rodičů za výchovu dětí?

9. 8. 2017

Nátlaková Rekonstrukce státu

8. 8. 2017

Peníze na lepší život občanů jsou a leží u velkých korporací. Pro větší spravedlnost ve fungování společnosti je vhodné mít adekvátní míru solidarity také v daňovém systému.

8. 8. 2017

Asi většina z nás zaregistrovala v televizi reklamu, kdy Jaroslava Obermajerová v roli kuchařky odmítá vydat oběd každému desátému zaměstnanci ve firemní jídelně. Dotyčný pak dojídá zbytky, které nechá ten šťastnější, kterému byl oběd vydán.

8. 8. 2017

Králové měli na svém dvoře šašky a blázny, kteří bavili šlechtu. Dnes už králové nejsou a velmi úspěšně je nahradili někteří politici. Svými výroky oblažují národ a patrně si myslí, že si z nás mohou dělat blázny.

8. 8. 2017

Suché oblasti v naší republice se mohou těšit na druhou vlnu tzv. Dešťovky, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí.

7. 8. 2017

Poslední dobou často slyšíme o nedostatku vody a prognózy, které tento stav ještě zhoršují. Zájmem každého z nás by tedy mělo být vodou šetřit a starat se o to, abychom, byť nechtíc, zdroje vody neničili.

7. 8. 2017

My, kteří jsme hrůzy druhé světové války nezažili, jsme si až do 90. let minulého století mysleli, že válka na evropském kontinentu už zůstane pouze v učebnicích dějepisu.

7. 8. 2017

Většina z nás má ráda belgické pralinky. O belgických vejcích se to však zdaleka říct nedá. Poněkud pozdě jsme se dozvěděli, že vejce dovážená z Belgie jsou zvláště pro děti ohrožující.

Stránky