Komentáře

20. 10. 2018

V posledních dnech i na obrazovkách ČT stále vidím, jak »významné osobnosti« zasvěceně před veřejností hodnotí výsledky komunálních a senátních voleb!

20. 10. 2018

Když jsem v roce 1998 začal pracovat v Haló novinách, mé srdce dávno patřilo myšlenkám socialismu, ve kterém jsem prožil to nejkrásnější dětství a mládí, jaké jsem si jen mohl přát.

20. 10. 2018

Vítězem druhého kola senátních voleb se stala ODS. Popravdě řečeno mě to ani moc nepřekvapilo, protože volební účast byla opět tragicky nízká (16 %). Většina lidí opět mlčí ve vztahu, že Senát je vlastně k ničemu a má být zrušen.

19. 10. 2018

Než se vyjádřím k současné situaci okolo mýtného systému, ráda bych zmínila pár faktů k připomenutí. Mýtný systém za celý svůj provoz přinesl do rozpočtu SFDI více než 93,4 miliardy korun.

19. 10. 2018

Možná někdo očekával, že se po včerejším bruselském (ne)jednání mezi EU a Británií konečně situace někam posune a začne se pracovat na budoucí „rozvodové smlouvě“, bez které si odchod Velké Británie z EU představit neumím.

16. 10. 2018
Nedávno jsem dostala dotaz na téma tzv.
11. 10. 2018

Pokud se máme zamyslet nad současnými změnami na ČD a.s. je nutné si připomenout velice stručně polistopadový vývoj u státního dopravce.

10. 10. 2018

Andrej Babiš, v souvislosti se sestavováním povolebních radničních koalic, prohlásil, že “do Brna se vracejí kmotři”. A možná měl i pravdu!

10. 10. 2018

Dnešní starosti každého z nás pomalu a jistě vrací život do běžných kolejí. Politici mnohde již dnes vytváří koalice dle svých zájmů a rozhodnutí nás občanů je příliš nezajímá.

8. 10. 2018

Téma uprchlíků a migrace je, žel, stále velmi aktuální! Od samého začátku jsem jako věčný optimista očekával, že si s tímto celoevropským problémem Brusel snad poradí. Mýlil jsem se. Strach o bezpečnost Evropy se navíc postupně mění na strach o vlastní suverenitu.

4. 10. 2018

Máme jedinečnou možnost rozhodnout o tom, jak budeme žít po další 4 roky. Komunální volby může ovlivnit každý z nás. I když má KSČM širokou voličskou základnu, je třeba nepodcenit svou účast ve volbách.

1. 10. 2018

Již tuto středu by mělo v Poslanecké sněmovně proběhnout třetí čtení k novele zákona o veřejném zdravotním pojištění, která obsahuje nová pravidla pro stanovování úhrad zdravotních pomůcek, jako jsou invalidní vozíky, brýle, sluchadla, inkontinenční pleny,

1. 10. 2018

V minulém týdnu se v Evropském parlamentu v Bruselu uskutečnilo již desáté setkání v rámci Asijsko-evropského parlamentního partnerství (ASEP), kterého se za Českou republiku zúčastnili místopředseda Výboru pro evropské záležitosti PSP ČR Jiří Valenta z KSČM a jeho v&yac

30. 9. 2018

Když věhlasný český spisovatel, světově uznávaný Karel Čapek, po první světové válce psal vědeckofantastické drama o možných nežádoucích dopadech vyspělé techniky na lidstvo, Rossumovi univerzální roboti, známé pod zkratkou R.U.R., netušil, že dal lidstvu nové slovo &bdq

27. 9. 2018

Jihomoravský kraj se dlouhodobě snaží být co nejlepším partnerem pro města a obce a nejinak je tomu i v případě města Blanska.

26. 9. 2018

Další osmičkové výročí klepe na dveře. Září roku 1938 znamenalo de facto konec Československa. Očekával jsem, že na rozdíl od událostí roku 1968 se budou někteří snažit otázku viny bagatelizovat. Nemýlil jsem se.

25. 9. 2018

Rád bych se vyjádřil k aktuálnímu tématu, kdy někteří politici vyzývají k tomu, aby ČR přijala 50 syrských sirotků. Na první pohled si asi každý člověk řekne: proč ne? Jenže tento krok nelze posuzovat izolovaně bez souvislostí a návazností.

24. 9. 2018

Žijeme v krásném a plodném koutu naší malé země. Úrodná krajina jižní Moravy patří k tomu nejmalebnějšímu, co Česká republika nabízí.

24. 9. 2018

Voda se stala strategickou surovinou. Aniž bychom mohli cokoliv ovlivnit, podnebí se značně změnilo. Počasí si s námi zahrává, jak se mu zlíbí. Horka v létě a poměrně mírné zimy bez sněhové pokrývky způsobily úbytek zásoby spodních vod.

24. 9. 2018

Do dne komunálních voleb zbývá pouze pár dnů. O tom, jak budou práci zastupitelů, radních či starosty hodnotit občané, můžeme pouze přemýšlet. Lidé, kteří ve městě Blansko zastupují KSČM, jsou občany Blanska stejně jako my.

21. 9. 2018

A komu, že přišel tento společensky negramotný nápad na mysl? Dalo by se říci, že komu jinému, než doyenovi poslanecké sněmovny, knížeti Schwarzenbergovi, důvěrnému to rádci bývalého prezidenta Havla v německé otázce.

21. 9. 2018

Horko nám letos způsobilo dlouhodobé problémy. Jeho vliv poznáváme ještě dnes všude kolem nás. Brambory vždy byly klasikou v naší kuchyni a každá z hospodyněk je umí upravovat na mnoho způsobů. Jejich pěstování se kdysi věnoval snad každý zemědělec.

20. 9. 2018

Výzva »Češi pomáhají«, k jejichž hlavním protagonistům patří herec Jan Hrušínský, písničkář Jaroslav Hutka, kněz Tomáš Halík či dokumentaristka Olga Sommerová, je dalším pokračováním podkopávání toho mála, co zůstalo z&

20. 9. 2018

Jedním z výrazných témat letošních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy je možné zavedení bezplatné městské hromadné dopravy (MHD) v naší metropoli.

19. 9. 2018

Plošné zavedení slev pro studenty do 26 let a seniory nad 65 let ve výši 75 % z ceny standardního jízdného, které začalo platit od prvního září, je jistě činem chvályhodným a prospěšným a nelze s ním nesouhlasit.

Stránky